Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

 
Wielki Post to czas duchowej przemiany. Nie można inaczej otworzyć serca na bliźnich i na Boga jak poprzez osobiste nawrócenie.

W polskiej tradycji w okresie Wielkiego Postu odbywają się rekolekcje. Również Papieskie Dzieła Misyjne, wychodząc naprzeciw wyzwaniom Wielkiego Postu, przeżywają ten czas w duchu ewangelicznego budowania „mostów”. Księża i siostry zakonne z PDM będą głosić rekolekcje dla kapłanów, kleryków, uczniów, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i dla wspólnot parafialnych.

Jak bardzo potrzebne jest zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny, świadczy chociażby moje ostatnie spotkanie podczas powrotu z Filipin – opowiada ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA. – W samolocie rozmawiałem z młodym chłopakiem z Sumatry. Kiedy zobaczył, że jestem księdzem, poprosił o błogosławieństwo, a potem z wielkim przejęciem powiedział: „Może przyjedzie ksiądz kiedyś i do mojego kraju, gdzie katolicy są prześladowani, i odprawi chociaż jedną Mszę św. To byłby piękny dzień”.

Podczas gdy ekipa rekolekcyjna jest w terenie, pozostali pracownicy w siedzibie Papieskich Dzieł Misyjnych każdego dnia o godzinie 12.00 i 15.00 modlą się za głoszących i przeżywających rekolekcje.

Zapraszamy również Was, naszych współpracowników i wszystkich sympatyków dzieła misyjnego, do włączenia się w tę modlitwę.

 

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media